Gydytojo koloproktologo konsultacija
Kas yra gydytojas koloproktologas?
Gydytojas koloproktologas tiria, diagnozuoja ir gydo storosios ir tiesiosios žarnų bei išangės sutrikimus ir ligas.
Gydytojas koloproktologas diagnozuoja ir gydo šias ligas:
- hemorojų;
- išangės įtrūkimus;
- žarnyno polipus;
- žarnyno vėžį;
- išangės karpas;
- žarnyno uždegimines ir autoimunines ligas;
- išangės niežulį;
- vidurių užkietėjimą ir kitus virškinimo bei tuštinimosi pakitimus ir sutrikimus.
Kartais gydytojas koloproktologas yra maišomas su gydytoju proktologu. Tačiau jų specializacija kiek skiriasi. Gydytojai proktologai tiria, diagnozuoja ir gydo išangės ir tiesiosios žarnos ligas, o koloproktologai papildomai specializuojasi ir storosios žarnos ligų diagnostikoje ir gydyme.
Kada reikalinga gydytojo koloproktologo konsultacija?
Dažniausiai į gydytoją koloproktologą pacientai kreipiasi profilaktinei apžiūrai vyresniame amžiuje (nuo 45 metų). Į specialistą taip pat kreipiamasi patiriant šiuos simptomus:
- kraujavimas tuštinantis;
- skausmas išangės srityje;
- niežėjimas išangės srityje;
- diskomfortas ar pilvo skausmas;
- tuštinimosi sutrikimai (viduriavimas, vidurių užkietėjimas);
- gleivių išsiskyrimas;
- skausmingas tuštinimasis;
- išangės srities dariniai.
Kaip pasiruošti vizitui pas gydytoją koloproktologą?
Gastroenterologijos centre siekiame užtikrinti, kad kiekvieno vizito metu jaustumėtės patogiai. Prieš koloproktologo konsultaciją paaiškinsime, kaip pasiruošti procedūrai. Prieš apsilankymą reikėtų nusiprausti, atsinešti ankstesnių tyrimų rezultatus, užsirašyti patiriamus simptomus, vartojamus vaistus, šeimoje vyraujančias ligas ir savo ligos istoriją. Jei būtinas žarnyno valymas, perspėsime prieš vizitą.
Kaip vyksta gydytojo koloproktologo konsultacija?
Pirmos konsultacijos metu gydytojas koloproktologas pirmiausiai geriau susipažįsta su paciento patiriamais simptomais, ligos istorija ir kitais susijusiais veiksniais. Jei pacientas yra tinkamai pasiruošęs procedūrai, jau pirmos konsultacijos metu gali būti atliekamas išangės ar tiesiosios žarnos endoskopinis ar digitalinis tyrimas. Taip gydytojas gali iš karto diagnozuoti sutrikimo priežastį ar paskirti tolimesnių tyrimų eigą. Dažniausiai papildomi tyrimai yra kolonoskopija ar rektoskopija.