Šaltasis sezonas ir sloga: kaip išvengti komplikacijų?
Artėjant šaltajam metų sezonui, kartu su juo ateina ir dažna palydovė – sloga. Nors iš pirmo žvilgsnio ji gali pasirodyti nepavojinga, laiku nepradėjus gydymo, sloga gali komplikuotis į sinusitą, ausų uždegimą, bronchitą ar kitus kvėpavimo takų uždegimus.
Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ gydytoja otorinolaringologė Austėja Kučinskienė atkreipia dėmesį, kad slogą dažniausiai sukelia virusai, rečiau – bakterijos ar alergenai. Uždegimui įsivyravus nosies gleivinėje, padidėja gleivių gamyba, nosis užsikemša, jaučiamas dirginimas ir čiaudulys. Tai – natūrali organizmo reakcija kovojant su infekcija.
Užsikimšusi nosis, deja, nėra vienintelis rūpestis – virusai ar bakterijos per Eustachijaus vamzdį gali patekti iš nosies į vidinę ausį ir sukelti uždegimą. Užsikimšus šiam vamzdžiui, ausyje gali atsirasti spaudimas ir skausmas.
Jei pradėjote karščiuoti, pajaučiate ausų skausmą, pablogėja klausa ar prasidėjo skysčio tekėjimas iš ausies, verta kreiptis į savo gydytoją. Jeigu diagnozuojamas išorinės ausies uždegimas, dažniausiai pakanka tik vietiškai veikiančių antibiotikų, tačiau jei vidurinės ausies – gali prireikti gydyti geriamais antibiotikais.
Slogą svarbu gydyti nuo pat pirmų simptomų – vengti staigių temperatūros pokyčių ir pasirūpinti tinkama nosies higiena.
Primename, kad „Kardiolitos klinikų“ Ausų, nosies ir gerklės ligų (LOR) centre dirba vieni geriausių gydytojų otorinolaringologų Lietuvoje, pasiruošusių tiksliai diagnozuoti ir efektyviai spręsti iškilusias sveikatos problemas!