Pilvo plastika susigrąžina norimas kūno formas po gimdymo
Nors šeimos pagausėjimas daugeliui moterų yra viena gražiausių gyvenimo patirčių, po nėštumo pakitusios kūno formos gali turėti didelę įtaką jų pasitikėjimui savimi, psichologinei savijautai ar socialiniam diskomfortui. Vienas iš būdų tai pakoreguoti ir susigrąžinti buvusias kūno formas – plastinė pilvo operacija.
Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja Gabrielė Latakaitė-Čiuladė pastebi, kad ši procedūra išsprendžia ne tik estetinę problemą, bet ir sveikatos sutrikimus, pavyzdžiui, nugaros skausmus, atsiradusius dėl priaugto svorio bei praskyrusių pilvo raumenų.
Operacijos metu pašalinamas odos ir riebalinio audinio perteklius, susiuvama pilvo tiesiųjų raumenų diastazė, sutvarkomos pilvo baltosios linijos arba bambinės išvaržos. Dažnai pilvo plastika kombinuojama su liposakcija – riebalų nusiurbimu nuo juosmens bei nugaros srities, taip išgaunant dar ryškesnę, labiau išreikštą taliją.
Liposakcijos metu nusiurbtas ir tinkamai paruoštas riebalinis audinys gali būti panaudotas kitų kūno dalių, kurioms trūksta tūrio, koregavimui. Ypač populiaru atlikti lipofilingo procedūrą krūtų, veido ar sėdmenų srityse, tačiau rezultatas praėjus šiek tiek laiko pakis, nes tik apie 40–60 proc. riebalų yra linkę prigyti.
Prieš svarstant atlikti pilvo plastikos operaciją, svarbu atkreipti dėmesį į kelis dalykus:
- procedūrą galima atlikti praėjus metams po gimdymo;
- turi būti pasibaigęs žindymo laikotarpis;
- po operacijos reikalingas kompresinis korsetas ir žaizdos apsauga nuo prakaitavimo, todėl patogiau ją atlikti šaltuoju metų laiku;
- kūno masės indeksas (KMI) turi neviršyti 30;
- du mėnesius po operacijos pacientas negalima kilnoti svorio, sunkesnio nei 5 kg.