Kineziterapija naudinga ir sportuojant, ir gydant traumas
Aktyvios veiklos mėgėjai žino – tinkamai neapšilus ar būnant neatsargiems, laisvalaikį gali apkartinti traumos. Visgi, nuo tokio diskomforto gali išgelbėti kineziterapija. Kineziterapija yra gydymo metodas, kurio metu naudojami judesio ir specializuoti fiziniai pratimai, siekiant atkurti judėjimo funkciją, sumažinti skausmą ir pagerinti bendrą fizinę būklę. Ar žinojote, kad gydymas judesio pratimais gali būti naudingas ne tik kovojant su skausmo šaltiniu, bet ir siekiant išvengti sveikatos problemų ateityje?
Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ kineziterapeutas Mangirdas Kazačenko teigia, kad kiekvienas žmogus turi kūno disbalansų, kurie ilgainiui gali tapti lėtine problema. Norint išvengti rimtesnių sveikatos sutrikimų ar dažnų vizitų pas gydytojus, reikėtų sportuoti taisyklingai, kartu su kineziterapeutu.
Kineziterapija gali būti naudinga:
- Profilaktikai. Gali padėti išvengti traumų ir sveikatos problemų, stiprinant raumenis ir gerinant sąnarių funkciją;
- Gydymui. Gydymo proceso metu gali padėti sumažinti skausmą, atkurti judesio funkciją ir pagreitinti gijimą;
- Reabilitacijai. Po traumų ar operacijų gali padėti atkurti prarastą funkcionalumą ir grįžti prie įprastos veiklos.
Kineziterapijos proceso ypatumai
- Kineziterapijos metu kiekvienam pacientui yra parenkami individualūs fiziniai pratimai, pritaikomas krūvis ir pagalbinės priemonės, kad būtų pasiektas geriausias ir greičiausias rezultatas;
- Gydant traumas, darbas su kineziterapeutu gali tęstis nuo mėnesio iki kelerių metų;
- Sportuojantiems savarankiškai namuose, kineziterapeuto konsultacijų kartą per savaitę metu įvertinamas paciento progresas, pasiūloma, į ką atkreipti dėmesį, kad būtų išvengta sveikatos problemų;
- Gydant sunkią traumą, kineziterapeuto konsultacijos vyksta kas antrą dieną, kad būtų pritaikytos pagalbinės priemonės – fizioterapija, manualinė terapija ar kitos, kurių namų sąlygomis žmogus taikyti negali.
Sporto kineziterapija yra specializuota kineziterapijos sritis, skirta sportininkams ir aktyvaus gyvenimo būdo mėgėjams. Ši terapija gali padėti ne tik gydyti traumas, bet ir užkirsti kelią jų atsiradimui. Sporto kineziterapijos metu kiekvienam pacientui yra parenkami individualūs fiziniai pratimai, pritaikomas krūvis ir pagalbinės priemonės, kad būtų pasiektas geriausias ir greičiausias rezultatas.