Itin moderni Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ LOR centro įranga leidžia dar tiksliau diagnozuoti klausos sutrikimus
Klausos sutrikimų, įvairių nosies ir gerklės ligų diagnozavimas – tai tikslumo reikalaujantis procesas, kurį žymiai palengvina nuolat tobulėjanti medicina. Ar žinote, kokia šiais laikais naudojama įranga leidžia gydytojams otorinolaringologams ne tik ligos diagnozei nustatyti pritaikyti platų tyrimų spektrą, bet ir esant poreikiui, greičiau išspręsti sveikatos problemas, pavyzdžiui, parinkti tinkamus klausos aparatus?
Surdokamera – tai specialiai įrengta patalpa, turinti garso nepraleidžiančias sienas. Joje atliekamo tyrimo metu nustatomas klausos sutrikimo lygis, įvertinamas prikurtimo tipas bei diagnozuojamos su klausos sutrikimais susijusios ligos.
„Vienas iš surdokameroje atliekamų tyrimų – impedansometrija, kurios metu įvertinama akustinė garso perdavimo sistema. Į patikrinimą įeina standartinė timpanometrija, padedanti nustatyti būklę, susijusią su spaudimu ir oro kiekio pokyčiais ausyje, bei akustinio reflekso tyrimas. Šis metodas itin svarbus diagnozuojant tiek vaikų, tiek suaugusiųjų klausos sutrikimus“, – pasakoja Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Ausų, nosies ir gerklės ligų (LOR) centro gydytoja otorinolaringologė Jevgenija Buinickaja.
Gydytojui otorinolaringologui dar tiksliau ir greičiau diagnozuoti sutrikimus padeda ir modernus įrenginys – LOR „bokštas“, į kurį integruota įvairių priedų. Suspausto oro kompresorius naudojamas ausims prapūsti ar vaistams įpurkšti apžiūros metu. Automatinė siurbimo sistema padeda išvalyti ausis, pavyzdžiui, gydant išorinį otitą, taip pat prižiūrėti nosies ertmes po nosies ar prienosinių ančių procedūrų bei atliktų operacijų. LOR „bokšte“ įmontuota ir ausų plovimo sistema, skirta pašalinti sieros kamščius.
Svarbu paminėti, kad tik patyrusio specialisto rankose ši įranga tampa efektyvi tiek diagnozuojant ligas, tiek atliekant gydymo procedūras, užtikrinant tikslumą ir paciento saugumą.