Naujienos

Šiandien minima Tarptautinė miego diena

Šiandien minima Tarptautinė miego diena

Nemiga – itin dažnas sutrikimas, su kuriuo epizodiškai susiduria net 20 proc. populiacijos, o jos priežastys gali varijuoti nuo skirtingų laiko juostų kirtimo ar laikrodžio persukimo iki kur kas sunkesnių sveikatos sutrikimų. Visgi, kaip atpažinti šį sutrikimą?

Utenos „Kardiolitos klinikų“ gydytoja psichiatrė Eglė Radavičiūtė pastebi, kad vidutinė suaugusio žmogaus miego trukmė yra 7–8 val., o užmiegama per 20 min. Deja, bet dėl patiriamos nemigos gali tapti sunku ne tik užmigti bei kokybiškai išsimiegoti – žmogui gali pasireikšti negalėjimas tęsti miego nubudus arba ankstyvas prabudimas ryte.

Nemigą galima skirstyti į dvi rūšis – pirminę ir antrinę. Pirminė pasireiškia kaip nepriklausomas psichikos sutrikimas ir gali kilti dėl streso, kuris ryškiau psichinės būsenos nesutrikdo, tačiau paveikia miegą, taip pat dėl greito skirtingų laiko juostų kirtimo arba pamaininio darbo.

Antrinė nemiga yra kitų turimų ligų nulemta būklė ir dažnai pasireiškia kartu su psichikos sutrikimais, ypač tokiais kaip depresija ar nerimas.

Taip pat įtakos nemigai gali turėti fiziologiniai pokyčiai, aplinkos sąlygos, gretutinės ligos bei emocinė būsena patyrus netektį ar jaučiant vienišumą.

Esant lėtinei nemigai galima išbandyti kognityvinę elgesio terapiją (KET). Jos metu mokoma, kaip mintis ir elgesį, kurie daro įtaką miego sutrikimams, pakeisti sveikais įpročiais.

Jeigu sutrikęs miegas apsunkina kasdienį funkcionavimą arba kelia nerimą, padeda gydytojo konsultacija.

Registracija:
https://registracija.kardiolitosklinikos.lt/
+370 620 33383