Pasėlis iš gerklės
Pasėlis iš gerklės atliekamas, kai siekiama nustatyti bakterinę ar grybelinę infekciją. Pasėlis iš gerklės atliekamas greitai ir neskausmingai, jam atlikti nebūtinas joks išankstinis pasiruošimas. Tiriamąją medžiagą pasėliams paima gydytojas ir tiria laboratorijoje. Iš gerklės paimtas pasėlis leidžia nustatyti diagnozę ir paskirti reikiamą gydymą (antibiotikus ir kt).
Vienas pagrindinių pasėlio iš gerklės tikslų – identifikuoti beta hemolizinius A grupės streptokokus, kurie sukelia infekcijas, pasireiškiančias karščiavimu, bėrimais, angina, gerklės skausmu ir uždegimu, padidėjusiomis tonzilėmis ir kt. Tikruosius gerklės skausmo sukėlėjus ir parodo nuo ryklės sienelių ir tonzilių paimtas pasėlis. Negydant ar nesėkmingai gydant, streptokokinė infekcija gali sukelti širdies, inkstų, plaučių, ausų, kaulų ir kitų organų pažeidimus.
Pasėlio iš gerklės tyrimas pasižymi pakankamai dideliu jautrumu ir klinikiniu specifiškumu diagnozuojant galimas ligas. Pagal gautą tyrimo atsakymą, gydytojas nustato diagnozę ir paskiria atitinkamą gydymą.