Kataraktos operacija su "Premium" vieno židinio lęšiuku

Kas yra katarakta?

Katarakta – tai akių liga, kai akies lęšiukas tampa drumstas ir pablogėja regėjimas. Dažniausiai ši būklė atsiranda senstant, nes su laiku keičiasi lęšiuko baltymai, todėl jis praranda skaidrumą. Tai sukelia sunkumų šviesai patekti į akį, dėl ko matymas tampa panašus į vaizdą pro rūką arba purviną stiklą. Taip pat gali keistis spalvų atspalviai – jos tampa gelsvos arba rusvos.

Katarakta dažniausiai išsivysto dėl natūralaus senėjimo proceso, tačiau kai kurie veiksniai gali padidinti riziką, pavyzdžiui:

  • ilgas poveikis ultravioletiniams saulės spinduliams,
  • rūkymas,
  • akių traumos ar ligos,
  • genetinis polinkis,
  • cukrinis diabetas,
  • tam tikri vaistai ar gydymo metodai, pavyzdžiui, radioterapija galvos srityje.

Kaip gydoma katarakta?

Kataraktos negalima gydyti vaistais
, todėl dažniausiai taikomas chirurginis gydymas – drumstas lęšiukas pašalinamas ir vietoj jo įdedamas dirbtinis skaidrus lęšis. Jei rega dar nėra labai pablogėjusi ir galima ją koreguoti akiniais, operacija gali būti atidėta, tačiau kai regėjimas tampa labai susilpnėjęs, operacija tampa būtina.

Prieš operaciją pacientas turi atlikti tam tikrus tyrimus ir pasikonsultuoti su chirurgu. Kataraktos operacija dažniausiai atliekama vietinėje nejautroje, o viena iš populiariausių ir saugiausių procedūrų – fakoemulsifikacija. Jos metu, naudojant ultragarso technologiją, drumstas lęšiukas susmulkinamas ir pašalinamas, o vietoje jo implantuojamas dirbtinis lęšis. Tai greita ir neskausminga operacija, kurios trukmė apie 20–30 minučių.

Ką svarbu žinoti po kataraktos gydymo?

Po operacijos pacientui naudinga bent mėnesį elgtis atsargiai ir laikytis tam tikrų taisyklių, kad užtikrintų tinkamą gijimo procesą. Pirmiausia, būtina naudoti dezinfekuojamuosius akių lašus, kaip nurodė gydytojas.

Taip pat svarbu atsargiai praustis, kad vanduo nepatektų į operuotą akį, vengti dulkių ir nesilenkti, kad nepatirtume nereikalingo spaudimo, taip pat nereikėtų kelti sunkių daiktų.

Lankantis lauke, vertėtų dėvėti didelius akinius nuo saulės, kad apsaugotumėte akis nuo vėjo ir galimų svetimkūnių. Be to, pooperaciniu laikotarpiu neglima maudytis baseinuose, atviruose vandens telkiniuose ar lankytis pirtyse.

Registracija:

Paslauga gali būti kompensuojama PSDF lėšomis*
Taip
Turite klausimų
Paslauga teikiama šiose klinikose
Filialas
Kaina
Vilnius, Laisvės pr. 64A
520,00 €

Registruokitės gydytojo konsultacijai

Norėdami rasti gydytoją, pasirinkite miestą