Kataraktos operacija su daugiažidininiu lęšiuku

Kas yra katarakta?

Katarakta – tai akių būklė, kai akies lęšiukas tampa nepralaidus šviesai, todėl pablogėja regėjimas. Dažniausiai šią ligą sukelia natūralus senėjimo procesas, kai su amžiumi keičiasi lęšiuko struktūra ir jis praranda savo skaidrumą. Katarakta dažniau pasireiškia vyresnio amžiaus žmonėms. Lęšiuko drumstėjimas trukdo šviesai patekti į akį, dėl ko regėjimas tampa neryškus, lyg žiūrint pro rūką ar purviną stiklą. Ligai progresuojant, matymas gali tapti dar silpnesnis, o spalvos – gelsvos arba rusvos.

Nors pagrindinė kataraktos priežastis yra senėjimas, ją gali skatinti ir kiti veiksniai, kaip ilgas ultravioletinių saulės spindulių poveikis, rūkymas, įvairios akių ligos, traumos, uždegimai, buvusios akių operacijos.

Kaip gydoma katarakta ir ką svarbu žinoti po jos gydymo? 

Kataraktos gydymas paprastai apima chirurginę operaciją, nes vaistai nepadeda. Per operaciją pašalinamas drumstas lęšiukas ir įdedamas dirbtinis skaidrus lęšis. Jei rega dar ne per daug pablogėjusi, operacija gali būti atidėta ir koreguojama akiniais, tačiau kai regėjimas tampa labai prastas, operacija tampa būtina. Prieš ją pacientas turi atlikti tyrimus ir pasikonsultuoti su chirurgu. Dažniausiai atliekama fakoemulsifikacija – greita ir neskausminga procedūra, kurios metu ultragarso technologija pašalinamas drumstas lęšiukas, o vietoj jo implantuojamas dirbtinis.

Po operacijos vertėtų elgtis atsargiai ir laikytis tam tikrų taisyklių, kad užtikrintumėte tinkamą gijimą. Svarbu vartoti paskirtus akių lašus, vengti vandens patekimo į akį, nekelti sunkių daiktų ir nesilenkti. Taip pat apsaugoti akis nuo dulkių ir svetimkūnių, dėvint didelius akinius nuo saulės. Pooperaciniu laikotarpiu negalima maudytis baseinuose, atviruose vandens telkiniuose ar lankytis pirtyse.

Registracija:

Paslaugos kaina:
1 020,00 €
Paslauga gali būti kompensuojama PSDF lėšomis*
Taip
Turite klausimų

Registruokitės gydytojo konsultacijai