Histeroskopinė gimdos ertmės polipų šalinimo operacija (polipektomija, ekscizija arba gimdos frakcinė abrazija)

Histeroskopinė gimdos ertmės polipų šalinimo operacija (polipektomija, ekscizija arba gimdos frakcinė abrazija)

Tai diagnostikos ir gydymo metodas, padedantis apžiūrėti ir įvertinti gimdos ertmės pokyčius bei atlikti chirurginius veiksmus joje. Pagrindinis histeroskopijos privalumas – viskas daroma aiškiai matant, jokie veiksmai, pavyzdžiui, gimdos ertmės išgramdymas ar biopsija, neatliekami aklai. Dėl to gimdos ertmės ligų diagnostika tampa labai patikima. Be to, jokio pjūvio ar žaizdos pilve nėra, skausmas po operacijos yra minimalus, nekyla žaizdų infekcijos grėsmė.

Geriausia histeroskopiją atlikti moterims iškart po mėnesinių, kada gimdos gleivinė yra ploniausia, nes tada gydytojas ginekologas gali pastebėti ir diagnozuoti net ir nedidelius gimdos ertmės pakitimus.

Apie operaciją:                        

Per gimdos kaklelį į gimdą įvedamas histeroskopas, kurio pagalba monitoriuje matome gimdos ertmės vaizdą, kas leidžia įdentifikuoti patologiją ir specialiais instrumentais ją pašalinti.

Kam tinkama ši operacija?

Histeroskopija gali būti atliekama dėl:

  • Gimdos gleivinės polipų ar miomų;
  • Gimdos gleivinės hiperplazijos (išvešėjimo);
  • Gausaus ir užsitęsusio, o taip pat nereguliaraus kraujavimo iš gimdos;
  • Pasikartojančių persileidimų;
  • Nevaisingumo;
  • Dėl kitų priežasčių.

Prieš operaciją:

Mūsų klinikos gydytojų komanda atliks reikalingus tyrimus, įvertins bendrą paciento sveikatos būklę.

Prieš atlikdami operaciją, vadovaukitės gydytojo instrukcijomis siekiant užtikrinti geriausią rezultatą.

Operacijos metu:

Histeroskopija įprastai yra atliekama bendroje nejautroje, t.y. visiškai nuskausminus. Operacijos metu gydytojas ginekologas per gimdos kaklelį į gimdą įveda ploną histeroskopą – į teleskopą panašų prietaisą, ir vaizdo monitoriuje gali matyti gimdos kaklelio kanalą, visą gimdos ertmę ir joje esančius pakitimus: išvešėjusią gimdos gleivinę, taip pat polipus, miomas, gimdos pertvaras, sąaugas po atliktų procedūrų gimdoje, taip pat įvertinti ir kiaušintakių angas, gimdos formą. Aptikus gimdos ertmėje patologinių pakitimų, pavyzdžiui, polipų ar miomų, specialiais instrumentais jie pašalinami. Jei gimdos ertmėje yra pertvara ar sąaugų, jos taip pat pašalinamos. Kai kyla įtarimų dėl gimdos gleivinės būklės, iš įtartinų vietų specialiais instrumentais ištyrimui paimama audinių gabalėlių arba atliekama gimdos abrazija. Operacija trunka apie 1 val.

Po operacijos:

Po operacijos pacientė dėl klinikinės būklės gali būti stebima reanimacijos bei intensyvios terapijos skyriuje. Esant sklandžiam pooperaciniam periodui, iš gydymo įstaigos pacientė namo paprastai išrašoma tą pačią dieną po histeroskopijos. Iš anksto pasirūpinkite artimo suaugusio žmogaus palyda ir priežiūra išvykstant iš ligoninės namo ir pirmųjų 24 val. laikotarpiu po operacijos. Dauguma moterų į darbą gali grįžti jau kitą dieną, arba praėjus vienai - dviems dienoms po histeroskopijos - tai lemia operacijos apimtis. Gerti ir valgyti, naudotis dušu galima tą pačią dieną po operacijos. Po operacijos Jūs galite jausti nedidelį diskomfortą pilvo apačioje, panašų į mėnesinių metu pasireiškiančius skausmus. Šių simptomų palengvinimui gali būti skiriami medikamentai. Taip pat nuo kelių dienų iki kelių savaičių gali būti negausių kraujingų - vandeningų makšties išskyrų. Dėl galimos infekcijos rizikos vieną - dvi savaites po operacijos nerekomenduojama naudoti makšties tamponų, plaukioti baseine, ežere ir pan., reikėtų susilaikyti nuo lytinių santykių, intensyvių fizinių treniruočių. Išvykstant iš ligoninės gydytojas suteiks Jums instrukcijas apie tolimesnį gydymąsi.

Registracija:

Paslaugos kaina:
1 200,00 €
Paslauga gali būti kompensuojama PSDF lėšomis*
Taip
Turite klausimų

Registruokitės gydytojo konsultacijai