Elektrokardiostimuliatoriaus patikra

Elektrokardiostimuliatorius (širdies stimuliatorius) – mažas, plonas implantuojamas elektroninis prietaisas, veikiantis su baterija, kuris jaučia, kai širdis plaka nereguliariai arba per lėtai, siunčia signalą į širdį ir taip sureguliuoja širdies plakimo dažnį ir greitį.

Tiesa, šie prietaisai nėra amžini, todėl jų veikimas turi būti tinkamai reguliuojamas.

Nepriklausomai nuo to, koks širdies prietaisas yra implantuojamas pacientui – širdies stimuliatorius, defibriliatorius, širdies nepakankamumui gydyti skirtas prietaisas ar aritmijų įvykių registratorius – jų tikrinimas yra itin svarbus siekiant užtikrinti efektyvų veikimą ir turi būti atliekamas kartą per vienerius ar dvejus metus.

Patikros metu įvertinami baziniai širdies stimuliatorių parametrai, aptariami galimi širdies ritmo sutrikimo epizodai, jų pobūdis, trukmė, o prireikus koreguojamas paskirtas medikamentinis gydymas ar skiriamas naujas.

Šiais laikais gaminami stimuliatoriai veikia 8–12 metų – tai priklauso nuo to, kaip dažnai prietaisas turi įsijungti bei kiek laiko jis gali stebėti nuosavą pačios širdies veiklą. Kadangi prietaisas nėra ardomas, o jo baterija nėra kraunama, atėjus laikui, pacientui atliekamas nedidelis pjūvis ir širdies stimuliatorius pakeičiamas nauju.

Turite klausimų
Paslauga teikiama šiose klinikose
Filialas
Kaina
Vilnius, Laisvės pr. 64A
162,00 €

Registruokitės gydytojo konsultacijai

Norėdami rasti gydytoją, pasirinkite miestą