CEA (karcinoembrioninis antigenas)

Karcinoembrioninis antigenas (CEA) – vienas iš antigenų, daugiausiai aptinkamas vaisiaus virškinamajame trakte ir vaisiaus serume. CEA koncentracija suaugusio žmogaus organizme labai maža, nes po gimimo CEA baltymo sintezė yra slopinama.

CEA tyrimas svarbus norint diagnozuoti piktybinius susirgimus, vienas šis tyrimas nėra atliekamas. Tyrimas svarbus nustatant ir vertinant gydymo efektyvumą, sergantiems virškinamojo trakto, kasos, krūties, plaučių, skydliaukės, šlapimo ir lytinių takų vėžiu stebėsenai. Taip pat vėžio žymuo cea karcinoembrioninis antigenas svarbus sekant storosios žarnos ir skrandžio vėžio eigą bei galimas metastazes kepenyse ir kauluose. CEA koncentracija padidėja dar nejaučiant jokių ligos simptomų.

Sergant virškinamojo trakto, kasos, krūties, plaučių, skydliaukės, šlapimo ir lytinių takų, gimdos kaklelio tam tikros rūšies kiaušidžių, plaučių bei prostatos vėžiu, CEA kraujo kiekis serume padidėja. Taip pat CEA koncentracija gali padidėti sergant gerybinėmis ligomis, tokiomis kaip: žarnų uždegimas, kepenų cirozė, pankreatitas (kasos uždegimas). Rūkantiems CEA koncentracija kraujyje taip pat yra didesnė nei nerūkantiems.

Paslaugos kaina:
31,00 €
Turite klausimų

Registruokitės gydytojo konsultacijai