Abiejų krūtų dviejų krypčių mamografinis tyrimas (tyrimo atlikimas, vaizdų surinkimas, aprašymas)
Krūties vėžys – viena iš dažniausių moterų onkologinių ligų Lietuvoje ir pasaulyje, kurios rizika didėja su amžiumi. Tačiau, gydytojų teigimu, ši vėžio forma – viena labiausiai ištirtų ir efektyviausiai gydomų. Vis dėlto, tam, kad gydymo procesas būtų paprastesnis, itin svarbu ligą pastebėti ankstyvoje stadijoje.
Kaip atliekama mamografija?
Mamografinio tyrimo metu, naudojant rentgeno spindulius, išgaunamas detalus krūties vaizdas, kuris leidžia aptikti tiek gerybinius, tiek piktybinius krūties audinio pakitimus. Mamografijos pagalba galima nustatyti darinį, kuris gali būti vos 2–4 milimetrų dydžio, tuo tarpu įprastai apčiuopti tokius pakitimus galima tik kai jie pasiekia 1 centimetro dydį. Dėl šios priežasties gali praeiti keli metai nuo pirmųjų ląstelių pokyčių atsiradimo iki momento, kai jie tampa apčiuopiami. Laiku atliktas tyrimas yra svarbus, nes jis leidžia nustatyti ligą kuo ankstesnėje stadijoje.
Šiuo metu nėra veiksmingų priemonių, kurios leistų visiškai išvengti krūties vėžio, todėl labai svarbu jį diagnozuoti anksti. Krūties vėžys gali būti susijęs su įvairiais rizikos veiksniais, tokiais kaip rūkymas, nutukimas, tačiau liga gali pasireikšti ir moterims, kurios laikosi sveiko gyvenimo būdo, įskaitant sportininkes ar medikes. Genetiniai veiksniai taip pat gali reikšmingai padidinti susirgimo tikimybę.
Reguliari mamografinė patikra yra itin svarbi, siekiant ankstyvos ligos diagnostikos ir efektyvesnio gydymo.
Krūties vėžio ankstyvosios diagnostikos programa
Primename, kad Vilniaus ir Kauno „Kardiolitos klinikose“, turint šeimos gydytojo siuntimą, galima nemokamai sudalyvauti krūties vėžio ankstyvosios diagnostikos programoje. Nemokama programa yra skirta 45–74 metų moterų amžiaus grupei ir nemokamai gali būti atliekama kas 2 metus.