Naujienos

Proktologiniai tyrimai: užtrunka neilgai, tačiau suteikia daug informacijos

Proktologiniai tyrimai: užtrunka neilgai, tačiau suteikia daug informacijos

Atsiradus negalavimams, susijusiems su tiesiąja žarna ar galine storosios žarnos dalimi (išange), nepamainomu ligos diagnozavimo būdu tampa proktologiniai tyrimai. Jų metu gauta informacija padeda pacientams sumažinti kasdienybėje patiriamą diskomfortą ir laiku pradėti gydymą.

Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ abdominalinės chirurgijos gydytojas Jonas Činčikas akcentuoja, kad proktologiniai tyrimai leidžia iškart pastebėti ir gydyti pasireiškusius simptomus, tokius kaip skausmas, neaiškūs dariniai, tuštinimosi sutrikimai, pakitimai ir niežėjimas tiesiojoje žarnoje arba išangėje. Nors šios procedūros nėra malonios, tačiau trunka vos kelias minutes, o jei pacientas labai bijo ar yra jautrus skausmui, gydytojai gali naudoti vietinę nejautrą.

Paprastai vizitas pas gydytoją prasideda nuo pokalbio apie negalavimus, o vėliau atliekama apžiūra, padedanti įvertinti paciento būklę. Naudojant plėtiklį, atliekamas anoskopijos tyrimas, kurio metu su specialiu veidrodėliu galima apžiūrėti iki 5 cm tiesiosios žarnos ir vizualiai įvertinti jos būklę.

Jei pirminės apžiūros metu neaptinkama jokių pakitimų, rektoskopiniu vamzdeliu su optika atliekama rektoskopija, kuri leidžia sužinoti daugiau informacijos ir surasti negalavimų priežastį.

Taip pat, pastebėjus tam tikrus specifinius susirgimus, gali būti atliekama ir daugiau proktologinių tyrimų. Kartais pacientui yra reikalinga kolonoskopija, leidžianti sužinoti apie kitus sveikatos sutrikimus ar onkologinius susirgimus, o aptikus neaiškius darinius, galima atlikti biopsiją, kuri leidžia kuo greičiau įvertinti, koks gydymas reikalingas toliau.