Naujienos

Nemiga – vienas dažniausiai pasitaikančių miego sutrikimų

Nemiga – vienas dažniausiai pasitaikančių miego sutrikimų

Su nemiga susiduria apie 10 proc. žmonių visame pasaulyje, o dar 20 proc. nemigos simptomus patiria epizodiškai.

Utenos „Kardiolitos klinikų“ gydytoja psichiatrė Eglė Radavičiūtė paaiškina, kad nemiga gali būti dviejų tipų: ūminė, kai simptomai trunka nuo kelių dienų iki kelių savaičių, arba lėtinė, kai miego sutrikimai tęsiasi ilgiau nei tris mėnesius ir pasireiškia bent tris kartus per savaitę. Nemigos priežastys yra labai įvairios – nuo kasdienio streso, depresijos, nesubalansuoto gyvenimo būdo iki rimtesnių neurologinių sutrikimų.

Nemigos metu sunku užmigti, dažnai pabundama naktį arba per anksti ryte. Šis sutrikimas gali ženkliai paveikti emocinę būklę, sutrikdyti socialinę bei darbinę veiklas. Be to, esant ilgalaikiam miego trūkumui – padidėja arterinės hipertenzijos, nutukimo, miokardo infarkto, nerimo sutrikimų, insulto, cukrinio diabeto bei kitų sutrikimų išsivystymo rizika.

Jei kamuoja nemiga, naudinga pasikonsultuoti su gydytoju psichiatru, kuris gali ne tik įvertinti, ar nemiga susijusi su psichologiniais veiksniais, bet ir nustatyti galimas gilesnes priežastis, tokias kaip depresija, nerimo sutrikimai ar somatinės ligos. Gydytojas specialistas taip pat sudaro individualų gydymo planą parinkdamas reikalingus medikamentus.

Suvaldyti nemigą taip pat gali padėti ir miego higienos taisyklių laikymasis:

  • vėdinamas, tamsus ir apsaugotas nuo triukšmo miegamasis;
  • pastovus miego režimas – kėlimasis ir ėjimas miegoti tuo pačiu metu;
  • reguliarus fizinis aktyvumas dienos metu;
  • stimuliuojančių medžiagų – alkoholio, kofeino, nikotino atsisakymas.

Laiku atkreiptas dėmesys į nemigos simptomus gali padėti išvengti rimtų sveikatos problemų bei palengvinti kasdienį gyvenimą.

www.kardiolitosklinikos.lt
+370 620 33383