Naujienos

Negydomos pėdos pirštų deformacijos ilgainiui progresuoja

Negydomos pėdos pirštų deformacijos ilgainiui progresuoja

Pėdos didžiojo piršto deformacija, dar vadinama Hallux Valgus, daugeliui žmonių sukelia ne tik estetinių problemų, bet ilgainiui ir stiprius skausmus vaikščiojant. Ji išsivysto didžiajam pirštui krypstant išorėn link kitų pėdos pirštų, o pirmajam padikauliui – visiškai priešinga kryptimi – į vidų. Kaip ši problema gydoma?

Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ gydytojas ortopedas traumatologas dr. Aleksas Makulavičius pastebi, kad progresuojant deformacijoms ir stiprėjant skausmams, dėl netaisyklingos apkrovos labai padidėja negrįžtamo sąnario kremzlės susidėvėjimo rizika, todėl šios deformacijos ignoruoti nevertėtų.

Tiesa, problemos sprendimas priklauso nuo konkretaus atvejo, pacientą varginančių skundų trukmės bei intensyvumo. Dažnai iš pradžių siūlomas nechirurginis gydymas, taikant patogią avalynę, vidpadžius ir tempimo pratimus. Jei šios priemonės neefektyvios ir deformacija progresuoja – padeda operacinis gydymas.

Svarbu akcentuoti, kad vienodų pacientų ir operacijų nebūna, tačiau standartiškai chirurginis gydymas trunka apie valandą, o esant didelėms kompleksinėms daugelio pirštų deformacijoms, gali trukti ir 2–2,5 val. Įprastai po šios operacijos pacientas jau kitą dieną gali vykti namo.

Po sunkesnių Hallux Valgus operacijos atvejų 3–4 savaitėms uždedamas laikinas plastiko įtvaras. Pacientams patariama vaikščioti remiantis kulnu ir neminti operuotos kojos pirštų, kol žaizda bei kaulas sugis.

Verta prisiminti, kad pooperaciniu periodu labai svarbu mankštinti didįjį pirštą, o mankšta pradedama praėjus 3–4 dienoms po gydymo, kai sumažėja pooperacinis diskomfortas.

www.kardiolitosklinikos.lt
+370 620 33383