Kauno „Kardiolitos klinikose“ – akių tyrimai pažangiu optiniu koherentiniu tomografu
Kauno „Kardiolitos klinikose“ akių tyrimai atliekami naujausiu ir vienu iš moderniausių Lietuvoje optinių koherentinių tomografų. Aparatas pasižymi ypač didele skiriamąja geba ir raiška, kraujagyslių analizavimo funkcija, o jo skenuojamosios galimybės – 120 000 pjūvių per sekundę.
Kauno „Kardiolitos klinikų“ gydytoja oftalmologė Gabrielė Vyčienė pasakoja, kad šiuo aparatu galima atlikti priekinio akies segmento ir akių dugno fotografiją, padedančią užfiksuoti ragenoje, rainelėje ir tinklainėje atsiradusius pakitimus, taip pat ištirti giliuosius akies sluoksnius – tinklainę, gyslainę ir regos nervo diską. Šie veiksmai padeda diagnozuoti amžinę geltonosios dėmės degeneraciją, diabetinę retinopatiją, cistinį geltonosios dėmės paburkimą ar skyles, epiretinines membranas, centrinės tinklainės venos trombozę, paveldimas tinklainės distrofijas, vitreoretinalinę trakciją, regos nervo ligas ir glaukomą ankstyvose stadijose bei laiku pradėti gydymą.
Šiuo tomografu atliekamas tyrimas užtrunka 1–5 min., yra neinvazinis, paciento akis nėra liečiama, jis nejaučia skausmo ir negauna jonizuojančios spinduliuotės, o gauti rezultatai yra itin tikslūs.
Optinė koherentinė tomografija atliekama pacientui sėdint prieš aparato ekraną ir keliolikai sekundžių sukoncentruojant žvilgsnį į matomą žvaigždutę. Toks paprastas tyrimo būdas leidžia jį atlikti ir vaikams, sugebantiems bent trumpai išlaikyti dėmesį.
Gydytoja sako, kad specialaus pasiruošimo prieš tyrimą nereikia. Verta žinoti, kad kartais jis atliekamas specialiais vaistais išplėtus akių vyzdžius, todėl pacientai kelias valandas negali skaityti ar žiūrėti į artimus objektus.