Holterio paros monitoravimas – širdies tyrimas, trunkantis visą parą
Holterio paros monitoravimas – neinvazinis širdies ritmo tyrimas, kurio metu specialiu nešiojamu prietaisu ilgesnį laiko tarpą yra registruojama paciento elektrokardiograma – dažniausiai parą, tačiau kartais ir dvi ar tris.
Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ gydytoja kardiologė Monika Keževičiūtė pasakoja, kad tyrimo metu pacientui ant krūtinės priklijuojami specialūs elektrodai, kurie jungiasi su nedideliu, maždaug mobilaus telefono dydžio, aparatu, kuris tvirtinamas ant juosmens specialiu elastiniu diržu. Visą parą pacientas turi užsiimti įprastine kasdiene veikla, gali dirbti darbus, judėti, o paskui užfiksuotus rezultatus aptaria kartu su gydytoju kardiologu, kuris, jei reikia, paskiria gydymą.
Holterio paros monitoravimas ypač naudingas pacientams, patyrusiems neaiškios kilmės sąmonės netekimą, susiduriantiems su galvos svaigimo epizodais, pasikartojančiais širdies plakimais, perplakimais, dusulio, krūtinės skausmo ar nuovargio bei silpnumo epizodais. Tyrimas taip pat tikslingas tais atvejais, kai pacientas stebi itin reto ar dažno širdies susitraukimo dažnio epizodus.
Kadangi tyrimo metu elektrodai klijuojami prie krūtinės ląstos, pacientams su dideliu krūtinės plaukuotumu prieš tai patariama pašalinti šios srities plaukus, nes jie gali trukdyti tinkamai pritvirtinti elektrodus. Taip pat prieš tyrimą oda turėtų būti švari ir sausa.
Šiam tyrimui siuntimas nėra būtinas, tačiau prieš jį naudinga pasikonsultuoti su savo gydytoju kardiologu.