Gimdos miomoms gydyti taikomas itin efektyvus metodas – embolizacija
Puiki žinia – prie Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ komandos prisijungė itin daug patirties turintis gydytojas radiologas Andrej Afanasjev! Verta žinoti, jog specialistas konsultuoja pacientus, kurie:
- turi patvirtintą gimdos miomų, galvos smegenų aneurizmos ar prostatos hiperplazijos diagnozę ir nori plačiau aptarti galimus gydymo būdus;
- nori pasitikslinti diagnozę po atliktų radiologinių tyrimų arba prireikus siuntimo jiems atlikti;
- pageidauja dar vieno specialisto nuomonės dėl efektyviausio gydymo būdo.
A. Afanasjev plačiau pasakoja apie gimdos miomas, kurios yra gerybiniai raumeniniai navikai gimdos sienelėje, galintys būti įvairaus dydžio – nuo mažų, kaip žirnis, iki didelių, deformuojančių gimdą. Dažniausiai jie nustatomi reprodukcinio amžiaus moterims tarp 50-60 m., tačiau gali būti atsirasti ir jaunesnėms pacientėms.
Apie gimdos miomas gali įspėti įvairūs simptomai – smarkus kraujavimas per mėnesines, dubens skausmas ir spaudimas arba pilnumo/spaudimo jausmas apatinėje pilvo dalyje, padažnėjęs šlapinimasis, vidurių užkietėjimas ir kt. Dėl gimdos miomų taip pat gali kilti sunkumų pastojant, kartotis persileidimai.
„Be jau plačiai žinomų gydymo būdų, norėčiau priminti apie dar ne visiems Lietuvoje žinomą minimaliai invazinį metodą – gimdos miomų embolizaciją, kuri leidžia pamiršti nemalonius simptomus ir išsaugoti gimdą“, – pažymi gydytojas radiologas.
Šios procedūros metu kraujagyslės spindžio dalis arba visos kraujagyslės spindis yra užkemšamas, sustabdant tėkmę kraujagysliniuose dariniuose. Atjungus juos nuo kraujotakos, miomos pradeda džiūti ir tampa neaktyvios – dažnai per 3-4 mėn. jos sumažėja dvigubai ir dingsta beveik visi varginantys simptomai.
Gimdos miomų embolizacija pasižymi mažesne komplikacijų rizika ir greitesniu atsigavimu – namo pacientės dažnai išleidžiamos tą pačią dieną, o į įprastą gyvenimą, su tam tikrais apribojimais, gali sugrįžti po 3-4 dienų.
Registracija:
www.kardiolitosklinikos.lt
+370 620 33383