
Dantų implantacija ir protezavimas sugrąžina gyvenimo kokybę
Pasitaiko, kad dėl įvairių traumų, nelaimingų atsitikimų ar tiesiog susidėvėjus, prarandame vieną ar net kelis dantis.
Kauno „Kardiolitos klinikų“ gydytojas odontologas ortopedas Laimonas Šukys pasakoja, kad praradus bent vieną dantį, gretimi pradeda slinkti į tarpo vietą, o priešingo žandikaulio dantis pradeda ilgėti. Kuo daugiau laiko praeina nuo danties netekimo iki jo atkūrimo, tuo didesnio laipsnio pažeidimas vystosi. Kartais, praėjus daugiau laiko, prarasto danties atkūrimas be ortodontinio gydymo būna neįmanomas.
Galima išskirti tris protezavimo būdus:
- protezavimas ant nuosavų dantų;
- protezavimas ant bedantės alveolinės ataugos;
- protezavimas ant implantų.
Pasak L. Šukio, trečiasis gydymo metodas yra efektyviausias, nes jo metu nereikia šlifuoti sveikų dantų, jie yra apsaugomi nuo nereikalingo pažeidimo ir kietųjų audinių praradimo.
Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ gydytoja odontologė Vaidilė Subačienė pasakoja, kad implantacijos metu pirmiausia yra prapjaunama ir atkeliama dantena, kad matytųsi kaulas. Tada, pagal individualius kaulo išmatavimus, paruošiama vieta implantui ir jis įsriegiamas, o dantena yra užsiuvama.
Verta paminėti, kad pati implantacijos procedūra vienam implantui užtrunka apie 30–40 min. Po jos turi praeiti 4–6 mėn., per tą laiką implantas prigyja, suauga su kaulu. Praėjus šiam laikui ant implanto galima tvirtinti protezą.
Kadangi protezas tvirtai prisukamas prie implanto, jis yra nepaslankus, stabilus, todėl išvengiama dantenų nuospaudų ar žaizdų, kurios susidaro protezuojant išimamais protezais.
Po procedūros gydytojas paskiria pacientui individualią burnos higienos priežiūrą – dažniausiai ji daug nesiskiria nuo įprastos, tačiau priklauso nuo kiekvienos situacijos atskirai.