Ar esate girdėję apie krūtinės anginą?
Krūtinės angina – tai širdies liga, kai dėl sutrikusios kraujotakos širdies raumenys gauna nepakankamai deguonies. Klaipėdos „Kardiolitos klinikų“ gydytojas kardiologas dr. Povilas Budrys pabrėžia, kad ši būklė dažnai pasireiškia skausmu ar diskomfortu krūtinėje fizinio krūvio metu arba patiriant didelę emocinę įtampą, tačiau kartais gali kilti ir ramybės būsenoje.
Negydoma krūtinės angina gali sukelti rimtas komplikacijas, tokias kaip miokardo infarktas. Gydytojo kardiologo konsultacija pravarti, jei:
- jaučiamas skausmas, spaudimas ar deginimas krūtinėje, ypač minimalaus fizinio krūvio metu;
- ženkliai sumažėjo fizinio krūvio tolerancija – atsiranda oro trūkumas, pykinimas ar prakaitavimas;
- diskomfortas trunka ilgiau nei 20 minučių.
Krūtinės anginą dažniausiai sukelia vainikinių arterijų susiaurėjimai (aterosklerozė), kuriuos lemia tokie veiksniai kaip rūkymas, nesveika mityba, mažas fizinis aktyvumas, nutukimas, aukštas kraujo spaudimas, padidėjęs cholesterolis, cukrinis diabetas, vyriška lytis, amžius ir genetika.
Diagnozuojant krūtinės anginą gydytojas kardiologas atlieka tokius tyrimus kaip elektrokardiograma, širdies echoskopija ar krūvio mėginys. Esant poreikiui, gali būti atliekama koronarinė angiografija ar kiti detalūs tyrimai.
Krūtinės anginos gydymas skiriamas individualiai:
- medikamentinis gydymas – stabilizuoja būklę ir mažina ligos progresavimą;
- invazinės procedūros – kraujagyslių stentavimas ar šuntavimo operacijos, esant dideliems arterijų pažeidimams.