Naujienos

Kaip pasirūpinti, kad nėštumas būtų kuo sklandesnis?

Kaip pasirūpinti, kad nėštumas būtų kuo sklandesnis?

Šeimos pagausėjimo laukimas daugeliui moterų tampa viena iš ypatingiausių gyvenimo patirčių. Tiesa, dažnai šiuo laikotarpiu gali kilti ir nemažai nerimo, susijusio su mažylio sveikata. Kaip pasirūpinti, kad nėštumas būtų kuo sklandesnis ir sumažinti galimų komplikacijų riziką?

Pasak Klaipėdos „Kardiolitos klinikų“ gydytojo akušerio-ginekologo prof. dr. Lino Rovo, kad nėštumas būtų klasifikuojamas kaip rizikingas, įtakos gali turėti įvairūs veiksniai, pavyzdžiui, motinos amžius, sveikatos būklė, gyvenimo būdas ir nėštumo metu kylančios komplikacijos.

Svarbu suprasti, kad riba tarp sveiko ir rizikingo nėštumo yra labai maža. Kadangi moters organizmas besilaukiant patiria itin didelį fizinį krūvį, net visiškai sveika nėščioji gali staiga pasijusti prastai, o dėl to vaisiui ir pačiai motinai padidėja įvairių sveikatos problemų rizika.

Tokių situacijų tikimybę stipriai sumažina ruošimasis nėštumui, o šiam esant neplanuotam – nuodugnus moters ištyrimas per pirmąjį trimestrą. Daugelį sveikatos problemų, kurias galima kontroliuoti ar netgi išgydyti iki nėštumo, jo metu dažniausiai pavyksta tik stebėti, nes vaistai, kurie yra skiriami moteriai, gali neigiamai atsiliepti vaisiui.

Ypač tuo pasirūpinti turėtų moterys, kurios serga diabetu, turi aukštą kraujo spaudimą, patyrė persileidimą, priešlaikinį gimdymą ar kurioms buvo atlikta cezario pjūvio operacija.

Taip pat svarbu nepamiršti, kad moterims ypač naudinga vartoti folinę rūgštį. Tiesa, tai geriausia pradėti daryti likus bent 4–6 savaitėms iki nėštumo, nes be kitų naudingų savybių, ji reikalinga širdies struktūrų vystymuisi, o dažniausiai motinai sužinojus apie nėštumą, vaisiaus širdis jau yra susiformavusi.