Širdies aritmija: kuo ji pavojinga?
Kauno „Kardiolitos klinikose“ pradėjo dirbti gydytoja kardiologė dr. Diana Rinkūnienė, kuri atlieka Holterio 24–48 val. monitoravimą, veloergometriją ir kitus širdies veiklą įvertinančius tyrimus.
Gydytoja pasakoja, kad širdies ritmo sutrikimai, dar vadinami aritmija, atsiranda, kai elektriniai impulsai, koordinuojantys širdies plakimą, sklinda netinkamai. Dažniausiai jie vargina vyresnio amžiaus pacientus, ypač sergančius gretutinėmis ligomis, taip pat gali pasitaikyti vaikams ar jaunesnio amžiaus pacientams, jei aritmija yra įgimta.
Žinoma, šiems sutrikimams įtakos gali turėti ir netinkamas gyvenimo būdas – rūkymas, nesaikingas alkoholio ar narkotinių medžiagų vartojimas ar lėtinis stresas. Be to, reikėtų vengti dehidratacijos, elektrolitų disbalanso bei gausaus kofeino vartojimo.
Širdies ritmo sutrikimai yra skirtingi – kai kurie iš jų, pavyzdžiui širdies dažnio padidėjimas sportuojant ar karščiuojant, nėra pavojingi sveikatai. Visgi, kai kurie, tokie kaip prieširdžių virpėjimas, net iki 5–7 kartų gali padidinti insulto riziką.