Naujienos

Mitai apie venų varikozę ir jos gydymą

Mitai apie venų varikozę ir jos gydymą

Sutrikus kojų venų kraujotakai, venų varikozė nenustoja progresuoti ir pasireiškia tokiais simptomais kaip kojų tinimas, nuovargis, mėšlungis, odos patamsėjimai, išsiplėtusios venos ar negyjančios trofinės opos.

Kauno „Kardiolitos klinikų“ gydytojas kraujagyslių chirurgas Arūnas Grinkevičius primena, kad kuo mažiau liga pažengusi, tuo lengvesnis jos gydymas, pooperacinis periodas ir, žinoma, gražesnis estetinis vaizdas. Visgi, visuomenėje vis dar sklando įvairių mitų, susijusių su venų varikoze, dėl kurių žmonės į gydytojus neretai kreipiasi pavėluotai.

Mitas: kojų venų ligos yra tik grožio problema.

Dažnai moterys kreipiasi į gydytojus susirūpinusios savo kojų grožiu, nes dėl venų varikozės išsiplečia kraujagyslės, atsiranda patinimų ar gumbelių. Visgi, besivystant ligai, venose atsiranda skausmingų sukietėjimų, blauzdose atsiveria opos, gali kilti sunki infekcija, o išsivysčius giliųjų venų trombozei, trombai, keliaujantys į plaučių arterijas, gali sukelti plaučių emboliją ir pasibaigti staigia mirtimi.

Mitas: kuo anksčiau venos bus operuojamos pirmą kartą, tuo didesnė tikimybė ligai atsinaujinti.

Liga atsinaujinti gali dėl tam tikrų individualių paciento anatominių savybių, ligai progresuojant kitose venų šakose, kurios operacijos metu buvo sveikos ir nereikalavo intervencijos, be to, atsinaujinimo atvejai sudaro tik iki 10 proc., yra nežymūs ir grėsmingų komplikacijų žmogaus sveikatai nesudaro.

Mitas: po gydymo kamuoja kojų skausmai ir sunku grįžti į įprastą kasdienybės ritmą.

Grįžimas į normalų gyvenimą labai priklauso nuo to, kaip toli liga buvo pažengusi, kokios yra gretutinės paciento ligos ar sveikatos sutrikimai. Po lazerinio gydymo pacientai jau po 1–2 dienų gali grįžti į kasdieninį ritmą, o po chirurginio – pooperacinis laikas dažnai užtrunka iki 2–4 savaičių.