Naujienos

Kokie sveikatos tyrimai svarbūs intensyviai sportuojantiems vaikams?

Kokie sveikatos tyrimai svarbūs intensyviai sportuojantiems vaikams?

Nekyla abejonių, kad sportas turi teigiamos įtakos vaiko fizinei ir psichinei sveikatai, o reguliariai lankomi aktyvūs užsiėmimai prisideda prie socialinių įgūdžių formavimosi bei augančio pasitikėjimo savimi. Visgi, tam, kad fizinė veikla nesukeltų žalos, svarbu atkreipti dėmesį į kelis aspektus.

Kauno „Kardiolitos klinikų“ gydytojas vaikų kardiologas Lukas Kazakevičius pastebi, kad svarbu pasirūpinti, jog vaikas ne tik užsiimtų fizine veikla, kuri jam teikia malonumą, bet ir turėtų asmeninio laiko tarp sporto užsiėmimų, pamokų ruošimo ir kitos veiklos. Tai leis nepervargti ir išvengti emocinių sunkumų.

Būtina parinkti tinkamo intensyvumo fizinį krūvį. Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 5–17 m. vaikai turėtų užsiimti vidutine ar intensyvia fizine veikla mažiausiai 3 kartus per savaitę po 60 min. Jei vaikas turi nustatytų lėtinių ligų, visada reikėtų pasitarti su specialistais, koks fizinis krūvis jam bus naudingiausias.

Svarbu, kad bendrinę vaiko sveikatos būklę kasmet įvertintų šeimos gydytojas, o jei vaikas užsiima intensyvesniu sportu ar ruošiasi varžyboms, tikslinga kas 2–3 metus pasikonsultuoti su gydytoju vaikų kardiologu. Jei vaikas turi nustatytą širdies patologiją – gydytojas patikros dažnumą parenka individualiai.

Dažniausi patikros metu atliekama širdies echoskopija bei elektrokardiograma, o esant poreikiui, ir fizinio krūvio testas (veloergometrija arba bėgimo takelio testas).


www.kardiolitosklinikos.lt
+370 620 33383