Grožio chirurgija, odos procedūros, plaukų persodinimas

Populiariausioms plastinėms operacijoms jau nebereikia pjūvių

Populiariausioms plastinėms operacijoms jau nebereikia pjūvių

Moterys visais laikais norėjo būti gražios, tačiau niekada neturėjo tiek galimybių, kiek dabar. Į priekį sparčiai žengiančios technologijos ir medicina leidžia be didelių invazijų į kūną pakoreguoti savo įvaizdį ir pagerinti psichologinę būseną bei gyvenimo kokybę.

Po gimdymo esu nepatenkinta savo krūtų forma, jos nukaro, tačiau kreiptis į chirurgus vis dar bijau. Ar po operacijos bus toks rezultatas, kokio ir tikėjausi? Ar neplyš implantai?

Į klausimus paprašėme atsakyti Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Dermatologijos ir estetinės chirurgijos centro plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojo Mindaugo Kazanavičiaus.

Po nėštumo bei kūdikio maitinimo krūtinės forma pasikeičia dažnai moteriai, nes krūtys smarkiai padidėja, o paskui sumažėja – dėl to išsitampo krūtinės oda. Dažniausiai  krūtinės formą praranda tos moterys, kurių oda genetiškai nėra labai tampri. Lygiai tas pats gali nutikti ir po svorio metimo. Dėl maitinimo krūtimi pats audinys suminkštėja ir pasidaro glebesnis, krūtys tarsi ištuštėja. Tai labai dažna moterų kreipimosi į plastikos chirurgą priežastis.

Norint chirurginiu būdu atstatyti gražią krūtų formą, po maitinimo krūtimi geriau palaukti pusę metų, kad nustojus funkcionuoti pieno liaukai krūtinė įgautų savo galutinį dydį, susitrauktų visi audiniai.

Kokiais būdais yra didinamos krūtys?

Gali būti keli krūtinės atstatymo operacijos variantai. Vienas yra tik krūtinės pakėlimas, kai nuimama perteklinė oda ir į kitą vietą perkeliama aureolė su speneliu, pakeliama į viršų krūties liauka ir suformuojama nauja graži krūtis. Antras variantas – silikoninio implanto įdėjimas ir krūties pakėlimas – siūlomas toms moterims, kurių krūtinė labai sumažėja ir norima ją atstatyti. Jeigu oda nėra labai išsitampiusi, tiesiog krūtinė sumažėjusi ir šiek tiek nukarusi, gražią krūties formą galima išgauti vien tik įdedant implantą, neatliekant krūties pakėlimo operacijos.

Moterims aktualus klausimas – ar po krūtų operacijos bus įmanomas nėštumas, taip pat vaiko žindymas? Ar, sakykime, jauna mergina, kuri yra nepatenkinta savo krūtinės forma, turėtų šią operaciją atidėti po nėštumo?

Visų šių operacijų metu implantai gali būti dedami arba po krūties liauka arba po krūtinės raumeniu. Pati krūties liauka iš esmės nepažeidžiama, todėl implantai visiškai neturi įtakos nei būsimam nėštumui, nei vaiko žindymui, nei pieno kokybei.

Kokie yra naujausi plastinės chirurgijos būdai?

Šiuo metu plastinės chirurgijos srityje sparčiai populiarėja naujas būdas – riebalų injekcijos. Operacijos metu iš tam tikros pacientės kūno vietos imami riebalai, jie išvalomi, apdirbami ir suleidžiami į tą vietą, kurią norima didinti arba koreguoti. Riebalų injekcijos naudojamos sėdmenų, krūtinės koregavimui, taip pat veido kontūrų korekcijai. Krūtinės didinimo atveju gali prireikti nuo dviejų iki keturių etapų, nes per vieną kartą negalima suleisti labai didelio kiekio riebalų. Dalis suleistų riebalų neprigyja, todėl suleistas tūris šiek tiek sumažėja. Riebalų injekcijos turi kelis privalumus – nėra jokių pjūvių, riebalai imami iš tos vietos, kurią norima pamažinti.

Kalbant bendrai apie plastines operacijas, žmonės tikriausiai turi įvairių motyvų, kodėl jie nori jas darytis. Ką jums svarbu išsiaiškinti pirmosios konsultacijos metu? Ar būna atvejų, kai pasakote, kad neverta daryti operacijos?

Plastikos chirurgas turi būti ir psichologas, nes reikia išklausyti žmogų, sužinoti, ką jis mato savyje ne taip ir ką norėtų pakoreguoti. Svarbiausias dalykas pirmos konsultacijos metu – išsiaiškinti, ko žmogus tikisi, ir išaiškinti jam, ką gydytojas gali padaryti. Nes tik tada, kai gydytojo galimybės sutampa su paciento norais, rezultatas bus geras.

Kartais žmogus nori nerealių arba, mano požiūriu, negražių dalykų. Jeigu aš matau, kad pacientas nori to, kas man yra negražu, tiesiog atsisakau tai daryti. Kiekvienas plastikos chirurgas turi savo grožio supratimą ir pacientai gali susirasti gydytoją, kurio grožio  supratimas jam yra artimas. Būna atvejų, kai man atrodo, kad korekcija yra visiškai nereikalinga ir žmogus tiesiog per daug prie savęs priekabiauja.

Šiuo metu yra tas laikotarpis, kai mes labai daug save rodome – socialiniai tinklai lūžta nuo asmenukių, kurios daromos bet kokia proga. Ar ši nauja mada daro įtaką jūsų klientų srautui?

Negalėčiau teigti, kad dėl šios priežasties, bet aktyvumas tikrai pastebimas. Žmonės tampa drąsesni – jie ateina pasiklausti, pasikonsultuoti, ar verta būtų pakoreguoti vieną ar kitą kūno vietą. Sužinoję apie įvairias galimybes, jie išeina laimingesni ir daugiau sužinoję apie savo kūną ir korekcijos galimybes. Tarp apsilankančiųjų daugėja ir vyrų.

Kokios yra populiariausios plastinės operacijos šiuo metu?

Iš mažesnių operacijų labai populiarios yra veido formos korekcijos, užkritusių vokų pakėlimas. Ši operacija turi gana didelę įtaką ne tik žmogaus išvaizdai, bet ir gyvenimo kokybei – pagerina regėjimą, akys nebūna tokios sunkios ir pavargusios vakarais. Džiugu pastebėti, kad veidą nori pasikoreguoti ne tik moterys, bet ir vyrai.
Iš didesnių operacijų tarp moterų populiariausia yra krūtinės korekcija – tiek implantai, tiek pakėlimai, netgi mažinimai. Taip pat labai populiarėja riebalų nusiurbimo operacijos. Nemažai atliekama pilvo plastikos, sėdmenų pakėlimo operacijų.

Gal iš praktikos galėtumėte atskleisti keletą nerealių pacientų prašymų?

Labai specifinių pavyzdžių negaliu atskleisti dėl pacientų konfidencialumo, nes galbūt žmogus pasidalino savo specifiniu noru su draugais ar kas nors kitas tai žinojo, ir tai papasakodamas aš galiu nenorėdamas šį pacientą išduoti. Tačiau iš bendrų prašymų galėčiau paminėti, kad kartais pacientai atsineša nuotrauką kaip pavyzdį, ko jie norėtų. O nuotraukoje būna visiškai kitokio kūno ar veido sudėjimo žmogus ir pacientui tenka gražiai paaiškinti ir parodyti, kodėl kai kurių dalykų jam padaryti nesugebėsim, net jeigu jis ir siūlo bet kokius pinigus.

Taip pat kartais ateina pacientės, besivaikančios naujausių kūno formos madų, skelbiamų populiariuose socialiniuose tinkluose. Pavyzdžiui, galima paminėti tarpą tarp šlaunų (thigh gap), bikinio tiltelį (bikini bridge) ar duobutes nugaroje virš sėdmenų (Venus dimples). Kai kurioms galima atlikti tokias korekcijas, tačiau tik jeigu tai leidžia anatominės kūno savybės, o dalį tokių pacienčių tenka nuliūdinti. Tačiau aš visada akcentuoju, kad gražius mus daro bendra viso kūno ir vidinio pasaulio visuma, o ne viena atskira kūno detalė.