Vygantas Šidlauskas
Dr. Vygantas Šidlauskas
Gydytojas endokrinologas
Konsultacijos dėl skydliaukės ligų
Echoskopijos
Punkcijos
Išsilavinimas
1970 - 1976 m.Kauno medicinos universitetas, gydomosios medicinos fakultetas
1990 m. Endokrinologijos moksliniame centre apgynė daktaro disertaciją „Hormonų, imunologinių ir citomorfologinių tyrimų reikšmė skydliaukės ligų diagnostikai“
1991 m. aukščiausia kvalifikacinė gydytojo - endokrinologo kategorija
Profesinė patirtis
1977 - 1980 m. VRM ligoninės psichoneurologas. Nuo 1980 m. Sąjunginio Endokrinologijos mokslinio centro Kauno filialo mokslinis bendradarbis. Nuo 1991 m. Kauno medicinos universiteto Endokrinologijos instituto vyr. mokslo darbuotojas.Nuo 2001 m. Kauno medicinos universiteto Endokrinologijos klinikos lektorius, skaito paskaitas ir veda užsiemimus studentams ir endokrinologijos kvalifikacijos kėlimo kursų klausytojams.
Mokslinių ir klinikinių interesų sritis: skydliaukė, jos citomorfologija, jodo apykaita ir epidemiologiniai tyrimai. Atliko vaikų, nėščiųjų ir suaugusių skydliaukės ligų paplitimo studiją Lietuvoje.Pirmas Lietuvoje ir tuometinėje Sovietų Sąjungoje pradėjo tirti skydliaukės mikrosominius antikūnus ir įdiegė į klinikinę praktiką skydliaukės plonos adatos aspiracinę punkciją su citologiniu ištyrimu.1993–1995 atliko Lietuvos rajonų skydliaukės ligų paplitimo studiją.1998–2000 kartu su Briuselio Universitetu atlikta studija „Jodo trūkumo poveikis Lietuvos nėščiųjų, naujagimių ir moksleivių sveikatai“.
Narystė profesinėse organizacijose
Lietuvos endokrinologų draugijos narys;
Europos skydliaukės asociacijos (ETA) tikrasis narys;
Jodo trūkumo sutrikimų kontrolės tarptautinės tarybos (ICCIDD) narys;
Kauno medicinos universiteto Teisės ir etikos kolegijos narys;
Kauno medicinos universiteto Endokrinologijos instituto doktorantūros komiteto pirmininkas;
žurnalo „Lietuvos endokrinologija“ redakcijos narys.
Stažuotės
1980 m. specializacijos kursai Endokrinologijos moksliniame centre, Maskvoje.1981 m. stažuotė Maskvos Imunologijos institute.
Mokslinė veikla
Yra virš 40 mokslinių straipsnių, tezių, knygos skyrių bei monografijos autorius.
Publikuotų straipsnių sąrašas
{{msg}}