Elektroneuromiografijos tyrimai
Elektroneuromiografijos tyrimai
Gydytojas neurologas
Elektroneurografija (ENG) yra tyrimas, kurio metu vertinamas periferinių nervų laidumas ir nervo-raumens jungties (sinapsės) būklė.
Elektromiografija (EMG) – elektrinių procesų, vykstančių raumenyje registravimas ir analizavimas. Tyrimas – labai jautrus ir preciziškas, todėl pakitimai gali būti aptinkami dar tada, kai simptomai vos juntami ar net nepasireiškę. Tyrimas gali kelti nedidelį diskomfortą, nes atliekant elektroneurografiją, paviršiniai elektrodai uždedami tiesai ant odos ir nervas stimuliuojamas elektriniais impulsais. Atliekant elektromiografiją, naudojami ploni adatiniai elektrodai. Jie įduriami į raumenį. Tyrimas suteikia informaciją apie nervų funkcionavimą tyrimo atlikimo metu, - išmatuojamas impulso sklidimo greitis konkrečiu tiriamu nervu ir kiti registruojamo nervo atsako parametrai.
Nauja paslauga Klaipėdos „Kardiolitos klinikose“ – elektroneuromiografijos tyrimai! Juos, pasitelkę naują miografo aparatą, atlieka gydytojos neurologės Vaiva Strupinskienė ir Olga Knoknerienė.
Anot V. Strupinskienės, dažniausiai šiems tyrimams yra nukreipiami pacientai, kurie susiduria su rytiniu ar nuolatiniu rankų (pirštų) ar kojų tirpimu, pėdų deginimu, gėlimu ar „skruzdėlyčių lakstymu“ jose, raumenų mėšlungiu, spazmais bei sumažėjusia raumenų jėga ir/ar jų nykimu.
Elektroneuromiografija leidžia ištirti nervo funkcinę būklę bei kokios apimties yra jo pažaida, o pagal tai diagnozuoti ligą bei skirti pacientui reikalingą gydymą. Tai – itin jautrūs ir preciziški tyrimai, todėl leidžia pakitimus nustatyti net tada, kai simptomai nėra juntami ar net nepasireiškę.
Elektroneuromiografijos tyrimai susideda iš dviejų dalių:
- Elektroneurografijos (ENG) tyrimo, kurio metu vertinamas periferinių nervų laidumas ir nervo-raumens jungties (sinapsės) būklė.
Jo metu pacientas gali jausti nedidelį diskomfortą, nes yra naudojami paviršiniai, tiesiai ant odos uždedami elektrodai, leidžiantys nervą stimuliuoti elektriniais impulsais.
- Elektromiografijos (EMG) – elektrinių procesų, vykstančių raumenyje registravimo ir analizavimo.
Jo metu naudojami ploni adatiniai elektrodai, įduriami į raumenį, ir suteikiantys informacijos apie paciento nervų funkcionavimą, išmatuojamas impulso sklidimo greitis konkrečiu tiriamu nervu bei registruojami kiti aktualūs parametrai.
Elektroneuromiografijos tyrimus paskirti gali gydytojai neurologai, neurochirurgai bei traumatologai, o įtarę lengvesnes patologijas, pavyzdžiui, tunelines neuropatijas, ir šeimos gydytojai.
❗️ Šie tyrimai reikalauja itin didelio gydytojo neurologo kruopštumo bei patirties, o kartais užtrunka net daugiau nei 1 val., todėl specialistų, atliekančių juos, Lietuvoje yra itin mažai. Norint juos atlikti ir vertinti, svarbu turėti ne tik puikias neurologines žinias bei įgūdžius, tačiau ir nuolat papildomai gilintis savarankiškai bei lankytis mokymuose užsienyje.
*tyrimų apimtis kiekvienu atveju parenkama individualiai ir priklauso nuo preliminarios diagnozės bei tyrimo eigoje nustatomų radinių. |
** prieš tyrimą būtina informuoti gydytoją apie turimus širdies ar smegenų stimuliatorius, kraujo ligas, dėl kurių sutrikęs kraujo krešumas, vartojamus antikoaguliantus,ar turimus psichikos sutrikimus. |
{{msg}}