Sveika mityba

Dažniausios svorio mažinimo klaidos

Dažniausios svorio mažinimo klaidos

Stebėdama, kaip artėjant vasarai drastiškų priemonių imasi žmonės, norėdami atsikratyti svorio, padailinti savo kūno linijas ruošdamiesi į paplūdimį, nutariau pasidalinti savo mintimis. Pirmas žingsnis, ką rekomeduoju siekiantiems sumažinti savo svorį, tai pasitelkti specialistus. Kodėl? Todėl, kad iš didelio informacijos kiekio mes ne visada sugebame atsirinkti teisingą ir tikslų variantą, tinkantį tik mums. Pasirinkę netinkamus, nefiziologinius svorio mažinimo būdus, mes galime sau net pakenkti. Norėjau trumpai priminti, o galbūt ką nors ir supažindinti, apie dažniausias svorio mažinimo klaidas.

Dažniausios svorio mažinimo klaidos:

  • per greitai mažinamas svoris. Idealiausia, kai svoris krinta 2–4 kg/ mėn. (Jei viršsvoris labai didelis, pradžioje gali kristi ir šiek tiek greičiau). Svoriui mažėjant didesniais tempais, gali atsirasti mitybos nepakankamumas – būklė, kada organizmui pradeda trūkti maisto medžiagų, vitaminų, mikroelementų, silpnėja imunitetas, pasidarome imlesni ligoms ir kt.
  • Per daug ir per greitai pakeičiame įpročius. Įprotis žmogui susiformuoja per 4–6 savaites, o jėgų naujo įpročio suformavimui paprastai mums teužtenka 2–3 savaitėms. Ką tai reiškia? Po 2–3 sav. mes grįžtame prie senų įpročių, atsiranda nusivylimo savimi jausmas, laikome save niekam tikusiais, bevaliais. Malšindami savo skausmą pradedame dar daugiau valgyti.
  • Laikomasi per mažo kaloringumo dietų. Per mažas kalorijų kiekis maiste priveda prie greito svorio kritimo. Svarbu yra tai, kad greito svorio mažinimo metu labiausiai sumažėja raumeninio, o ne riebalinio audinio kiekis. To pasekoje sulėtėja medžiagų apykaitos greitis.
  • Geriame per mažai vandens. Smegenyse alkio ir troškulio centrai yra netoli vienas kito. Jei mes geriame per mažai skysčių, mūsų organizmas klaidingai įvertina siunčiamus signalus ir mes galvojame, kad esame alkani, o neištroškę. Ir vietoj to, kad numalšintume troškulį atsigerdami, einame pavalgyti.
  • Nerandame laiko aktyviai veiklai. Atminkite – kuo daugiau būsime fiziškai aktyvūs, tuo daugiau turėsime raumenų – tuo greitesnė bus mūsų medžiagų apykaita.
    Imamasi bet kokio intensyvaus (dažniausiai) sporto. Rinkitės širdžiai mielą sportą, kad tai nebūtų trumpalaikis susižavėjimas. Ilgalaikiams rezultatams reikia ilgalaikių pokyčių.
  • Norime greito rezultato. Išsikeldami sau per didelius tiklus, mes rizikuojame prarasti pasitikėjimą savimi ir norą toliau tęsti tai, ką pradėjome. Ir svarbiausia – visi mes esame skirtingi. Svorio palaikymui vieniems pastangų reikia įdėti daugiau, kitiems – mažiau. Tai lemia genetika, mūsų gyvenimo būdas, įpročiai ir daug kitų faktorių.

Noriu palinkėti, kad svorį mažintumėte ne tam, kad labiau patiktumėte kitiems ar svarstyklės rodytų mažiau kilogramų, o tam, kad jaustumėtės žvalesni, energingesni, sveikesni.

Komentavo dietologė Kristina Kurganovienė