5 klausimai dermatologei apie lazerines ir estetines grožio procedūras
Kas yra biorevitalizacija, kokias procedūras geriausia rinktis žiemą, kodėl pilingą geriau atlikti dermatologo kabinete, o ne namuose? Komentuoja „Kardiolitos klinikų“ gydytoja dermatologė Renata Kliunkienė.
1. Kokios procedūros tinkamiausios daryti žiemą, kai nėra aktyvios saulės?
Ruduo ir žiema – pats tinkamiausias metas grožio procedūroms, atliekamoms medicininiais lazeriais. Viena iš jų - greitas ir visiškai beskausmis nepageidaujamų plaukelių šalinimo būdas. Plaukų šalinimas šiai dienai yra neatsiejama kiekvieno žmogaus higienos ir estetikos procedūra.
Lazerinis metodas ypač tinkamas tiems pacientams, kurie skundžiasi įaugančiais po oda plaukeliais, nes minėta problema gali sukelti plaukų šaknelių uždegimą ar komplikuotis gilesnėmis infekcijomis. Lazeriu įprastai atliekamos 4 – 5 procedūros, kas mėnesį, ir po šio kurso sunaikinama didžioji dalis plaukų folikulų, todėl paveiktose vietose plaukeliai nebeatauga.
2. Kaip vyksta pigmentinių dėmių, randų, kapiliarų šalinimas lazeriu?
Pigmentinės dėmės, išryškėję kapiliarai, randai dažnai bandomi įveikti naminėmis priemonėmis. Ant odos tepamos įvairios sultys, aliejai, taip pat atliekami natūralūs šveitimai. Tačiau praktika rodo, kad šios priemonės net ir vartojamos ilgą laiką, neturi ryškaus poveikio. Moderniausios ir naujausios lazerinės technologijos leidžia greitai ir neskausmingai pašalinti išsiplėtusius kapiliarus veido, dekolte ir kojų srityse neatliekant operacijos ar injekcijų. Paviršinės kraujagyslės ir kapiliarai pašalinami ilgam, be jokio šalutinio poveikio ar liekamųjų reiškinių.
Minėtų procedūrų metu jaučiamas lengvas dilgtelėjimo jausmas, tačiau paviršinis odos sluoksnis yra šaldomas, todėl procedūra visiškai neskausminga. Pigmentinės dėmės po procedūros patamsėja, o po kelių dienų pradeda blykšti.
3. Kodėl pilingą geriau atlikti dermatologijos kabinete, o ne namuose?
Moterys atlikdamos mechaninį pilingą namuose dažniausiai odą tik dar labiau suerzina, traumuojami paviršiniai kapiliarai. Dažnai manoma jog esant spuoguotai odai panaudojus mechaninį odos šveitimą problema išsispręs, bet praktika rodo kad po tokių ekspermentų gydymas būna ne tik ilgesnis, bet ir sudėtingesnis. Norint išspręsti odos problemas patarčiau pirmiausia pasikonsultuoti su gydytoju dermatologu, kuris pritaikys jums tinkamiausią gydymą bei parinks reikiamą procedūrą.
Jei turite randelių, pigmentinių dėmių, raukšlių, išsiplėtusių porų, geriausia rinktis cheminį odos šveitimą. Rūgšties stiprumas parenkamas atsižvelgiant į paciento odos problemą. Procedūra atliekama veido, kaklo, iškirptės, nugaros bei rankų srityje. Speciali rūgštis aplikuojama ant odos paviršiaus, taip pašalinamos viršutinio odos sluoksnio negyvos odos ląstelės, skatinamas odos atsinaujinimas. Po procedūros kelias dienas reikėtų vengti tiesioginių UV spindulių, nesilankyti pirtyse, baseinuose.
4. Odos atjauninimo būdai: kurį rinktis – mezoterapiją ar biorevitalizaciją?
Mezoterapija – procedūra, kurios metu mikroinjekcijomis į paviršinius odos sluoksnius yra įvedamos biologiškai aktyvios medžiagos. Preparatų, leidžiamų į odą, sudėtyje yra hialurono ir amino rūgščių, vitaminų, odai būtinų mikroelementų ir mineralinių medžiagų. Veikiant šioms medžiagoms oda tampa stangresnė, išsilygina smulkios raukšlelės, oda atgauna skaistumą. Pacientai neretai painioja mezoterapiją su biorevitalizacija. Esminiai procedūrų skirtumai: sudėtis, efektas ir procedūrų skaičius.
Mezoterapijos kokteiliuose yra ne tik hialurono rūgšties, bet ir vitaminų, nukleorūgščių, aminorūgščių, nantioksidantų ir kitų medžiagų, o biorevitalizaciją sudaro gryna hialurono rūgštis. Po biorevitalizacijos procedūros efektas matomas kone iš karto, o mezoterapijai reikalingas visas procedūrų kursas. Biorevitalizacijai reikia mažesnio procedūrų skaičiaus – pakanka dviejų-keturių, o mezoterapijai – iki aštuonių.
5. Kas ta paslaptinga procedūra fotorejuvenizacija (odos atjauninimas ir patempimas)?
Lazerinis veido atjaunimas gali būti gilus, atliekamas siekiant patempti gilesnius odos sluoksnius. Lazerio spindulio šviesa prasiskverbia į giliąją odą (dermą) nepažeisdama viršutinio odos sluoksnio paviršiaus. Suaktyvinama kraujotaka, skatinama kolageno bei elastino skaidulų gamyba, oda tampa stangresnė ir lygesnė, akivaizdžiai sumažinamos raukšlės ir išsiplėtusios poros. Po šios procedūros oda būna nežymiai paraudus lyg po deginimosi saulėje, bet po paros šie požymiai išnyksta. Lazerinės procedūros metu jaučiamas lengvas šilumos pojūtis. Inovatyvių technologijų pagalba oda vėsinama specialiu lazeryje integruotu šaldymo bloku, kas garantuoja beskausmę procedūrą.
Bent 3 - 4 savaites iki gydymo reikėtų vengti ultravioletinių saulės spindulių planuojamoje gydyti vietoje, taip pat nenaudoti savaiminio įdegio kosmetikos priemonių.